Boya badana uygulaması, yuvanızın iç ve dış görünümünü değiştirmenin en zahmetsiz ve ekonomik yoludur.

İç ve dış mekan boya badana uygulaması yapmadan evvel, uygulanacak rengin küçük ve görünmeyen alanlarda test edilmesi daha doğru sonuç verecektir. Seçtiğiniz rengi görünmeyen ve küçük bir bölgede uygulayın; Uyguladığınız bölgeyi farklı aydınlatma koşullarında gözlemleyin.

Bir yuvanın ortamı ve ışıklandırması boya üzerinde etki gösterecektir. Gölgeli mekanlar uygulanan renklerin daha koyu gözükmesine sebep olur. Canlı renkler ise yeterli aydınlatılmış bölgelerde arzu edilenden daha parlak görünebilir. En iyi boya uygulaması ve sonuçlar için ışığın kesinlikle göz önünde bulundurulması gerekecektir.

Evinizin ön kapısının rengi, yuvanızın atmosferini tümüyle değiştirir. Parlak kaplamalı kapılar daha etkileyici gözükürken, natürel ahşap kaplamalı kapılar daha sıcak ve konforlu bir hava yaratacaktır.

Uygun bir şekilde depolandığında bir kutu boya üç seneye kadar niteliğini bozmadan muhafaza edilebilir.

Boya, bir çok dekorasyon problemi için hızlı bir seçenek sunar. Ahşap kaplamaların boyanması da bu seçeneklere dahildir.

Boya badana uygulaması ile ilgili pek çok problem, zayıf yüzey hazırlığından kaynaklanır. Yapınızın dış görüntüsünü daha değerli kılmak için vakit ayırın ve duvarın üstündeki lekeleri ve yüzey problemlerini yok edin, zımparalayın ve düzeltin. Uyguladığınız boya uygulaması daha uzun ömür vaat edecektir.

Duvar renkleri ile yuvanızın karakteri arasında uyum sağlarken şunları göz önünde bulundurun: Yuvanızın hangi duyguları yansıtmasını diliyorsunuz? Yuvanızda en fazla hangi ögeleri seviyorsunuz; Pencereler, veranda, dekoratif dizayn, boyutlar, mimari özellikler? Bu soruların yanıtları, vurgulamanız gereken elemanların farkına varmanızı sağlayacaktır. Uygulayacağınız boya rengini bu yanıtlara göre seçebilirsiniz.

Aykons Yapı, yıllarca edindiği tecrübeler ve uzmanlığıyla İzmir’de boya badana işlerinizi en makul fiyatlarla ve en kaliteli malzemelerle uygulamaktadır. Hemen bizi arayın, yuvanızı renklendirelim.