İnsanlar olarak hepimiz birer alet çantasına dönüştüğümüz bir çağda hayatımızı sürdürüyoruz artık. Her şeyi kendi başımıza yapmak istiyor, internet aleminde “kendin yap” uygulamalarının altını üstüne getiriyor, adeta öğrenmenin yaşı olmaz cümlesini defalarca kendimize kanıtlamaya çalışıyoruz. Fakat bazı işler var ki, belki de severek gerçekleştirmeniz için alemin tersine dönmesi gerekebilir.

Örneğin ev tadilatı. Size de bir ürperme hali geldi mi bunu duyduğunuzda? Zira tedbirli ve hazırlık yapmamışsanız bu süreç hem stresli, hem de yorucu olabilmektedir. Önerilerimizi inceleyerek bu süreci sancısız atlatmayı deneyebilirsiniz.

Yardım talep etmek daima iyidir. Özellikle evde tadilat gibi genel olarak zahmetli ve yorucu olabilen bir süreçte çoğu işi tek başınıza yapamazsınız. İster taşınması gereken bir yük, ister montajı yapılacak bir mobilya olsun, yardım talep etmekten çekinmeyin ve atalarımızdan kalan “bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözünü unutmayın.

İşin tam ortalarında kederle odanın ortasına çökmemek, nalburiye dükkanı ve ev arasında git gel yapmamak için uygun bir malzeme listesi oluşturup o listedeki her kalemi ve muhtemelen o listede olmayan pek çok kalemi almanız şart. Her duruma karşı hazırlıklı olun ve hiçbir malzeme kalemini eksik bırakmamaya özen gösterin.

Kot giyerek spora gidemeyeceğiniz gibi, takım elbise giyerek de tadilat uygulaması yapmayacağınızı biliyoruz. Ancak burada iş kıyafetinden kastettiğimiz tadilat aşamasında sizi yaralayabilecek ya da rahatsız edebilecek moloz artıkları, silikon kırıntıları ve bu tarz şeyler. Dolayısıyla vücudunuzu açıkta bırakmayacak ve feda olmasında sakınca görmeyeceğiniz bir tek parça kıyafet ile gözlük, maske gibi donanımlara para harcamaktan lütfen kaçınmayınız. Her şeyde olduğu üzere, tadilat uygulamasında da önce güvenlik ve insan sağlığı.

Büyük mobilyaları örtüyle kaplamak, ufak ve zarar görebilecek eşyaları tadilat aşamasında kutulara kaldırmak sizi daha sonrasında karşılaşacağınız çoğu ekstra masraftan kurtarır.

Tadilat bittiğinde yorgun, bezgin, bitap düşmemek için tadilat sırasında temizlik işlerine kalkışmayın. Aksi takdirde bir temizle – tadilat – temizle – tadilat kısır döngüsünde kendinizi yok olmuş bulabilirsiniz.

Gözünüze ne kadar korkunç geldi değil mi? Biz Aykons Yapı olarak müşterilerimizi bu telaşeli ve yorucu süreçten kurtarıyoruz. Siz de hemen bizi arayın, tadilat sürecinizi biz yönetelim. Size evinizin keyfini sürmek kalsın. Hemen arayın, bekliyoruz 🙂