Yaşadığımız ve çalıştığımız mekanları farklı bir kimliğe sokmanın yollarından birisi de mutfak, TV ünitesi, dolap, vestiyer gibi ahşap işlerimizi değiştirmekten geçer.  Evimizi yaparken ya da yeniden tasarlarken ayırdığımız bütçenin önemli bölümü bu ahşap işlerine gider. Zaten yaşadığımız mekana kişilik veren, bizi yansıtan ve kullanış olarak da bize en fazla faydayı sağlayan yine ahşap işleridir. Nedir bu ahşap işleri?

Aslında ahşap işleri diyoruz fakat bütün ihtiyacımız olan ya da kullandığımız mobilyalar doğal ahşaptan ya da hazır malzeme diye tabir ettiğimiz ahşap ürünlerinden meydana gelir. Hazır mutfak, gömme dolap, TV ünitesi, vestiyer, masa, komodin, raf gibi gündelik hayatımızda kullandığımız olmazsa olmazlarımız ya da tamamen dekor amaçlı kullandığımız duvar kaplamaları, tavan süsleri, ya da dekorasyon ögeleri ahşap işleri arasında yer alır. Mobilyalarımızı yaparken, bütçemize göre suntalam, mdflam, high-gloss, akrilik gibi hazır malzeme kullanabileceğimiz gibi, kontrplak, ahşap ve masif ahşap da kullanabiliriz. Kullanacağımız ahşabın elde edildiği ağaçlar bile çok çeşitlilik gösterir ve hepsinin kullanım yerleri farklıdır.

Hazır mutfak, gömme dolap vestiyer gibi iç mekan uygulamalarında fiyat avantajı sağlaması sebebi ile genellikle mdflam ve akrilik gibi hazır malzemeler kullanılır. Belirli ebatlarda plakalar halinde bulunan bu hazır malzemeler zevkimize göre çeşitli renkler veya ağaç görünümünde olanlar arasından seçilir ve plan projemize göre ebatlandırılır. Kesim yerlerinin su, nem gibi dış faktörlerden etkilenmemesi ve göze daha hoş görünmesi için kenar bantları ile bantlanır. Plan ve projemize göre toplanıp istenilen mobilyaya dönüşür. Daha geniş bütçeli  ve nitelikli tadilatlar ve dekorasyonlarda ham mdf yada ahşap paneller projemize göre ebatlandırılır, gerekirse cnc tezgahlarda şekillendirilir ve boyanır.  Bu şekilde daha sağlıklı ve daha doğal görünümlü mekanlar elde ederiz. 

Dış mekanlarda kullanılacak olan mobilya, kamelya, pergule veya dekorasyon ürünlerinde hazır malzeme su, nem veya güneş dayanımı sağlamayacağı için tercihimizi gerçek ahşaptan yana kullanmak zorundayız. Burada yine bütçemize göre çam, köknar, iroko, tik ağacı gibi değişik seçenekler karşımıza çıkmaktadır. 

Aykons Yapı olarak her türlü basit tadilattan nitelikli lüks tadilat ve dekorasyon işlerinizde size hizmet sunmaktayız. İşlerimizi yaparken ölçü alma aşamasından imalatın ve montajın her aşamasına kadar titizlikle çalışıp, hatasız hızlı ve ekonomik çözümler sağlamaktayız. İhtiyacınız her ne ise sizi yönlendirirken de ihtiyaçlarınıza göre yönlendirir ve gereksiz masrafa sokmayız. Bazen sadece mutfak yada dolaplarınızın kapaklarının değişmesi işiniz görecek iken yeniden kasa imalatı yaptırmanızı istemeyiz.

Seçeceğiniz aksesuar, menteşe ve kulp gibi malzemelerde ise yine fiyat performans oranı yüksek ürünlere yönlendiririz. Ne yapacağınıza karar veremiyor iseniz, dilerseniz çalıştığımız mimarlarımız sizin için ve sadece size özel mobilyalar tasarlar ve modelleme yaparak bitince nasıl görüneceğini size gösterebilir. Bu sayede beğendiğiniz ve istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Bu sayede zamandan ve fiyattan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sadece size özel ve ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanacak bir TV ünitesi, bir banyo dolabı, mutfak dolapları, yatak odası, genç ve çocuk odası, tamamen sizin zevklerinizi yansıtacak renkler, dokulara sahip olmak istemez misiniz? Projeden imalata, boyamadan montaja kadar her aşamasını beraber sürdüreceğimiz bir yolculuk gibi olacak, zevksiz tadilat ve imalat işlerinden çok farklı olacaktır. 

Artan inşaat maliyetleri ve düşen alım gücü konut üreticilerini daha küçük daireler üretmeye yöneltmiştir. Daha küçük daireler ise bize daha az kullanım ve depolama alanı sunmaktadır. Biz her ölü noktayı yada mevcut alanlarımızı daha kullanışlı ve yüksek kapasiteli depolama alanlarına dönüştürmekteyiz. Yıllardır ürettiğimiz 1+1 küçük daireleri hep ince hesaplar ile her metrekaresini en kullanışlı şekilde imal etmek için çabaladık. Şimdi bu deneyimimizi mobilya işlerinizde sizinle paylaşıyoruz. Kullanım alanlarını maksimum verimlilikle tasarlarken, şıklıktan ve sağlamlıktan da asla taviz vermiyoruz. 

Nitelikli ve lüks tadilatlarda en kaliteli malzemeler ile en titiz işçilikler ile sadece size özel olarak tasarlayıp tarzınızı yansıtacak bir ev oluşturabiliriz. Avangard, modern, retro, country tarzınız her ne olursa olsun, sizin için en güzel tasarımları yapmak için alanında uzman mimarlar ile birlikte çalışıyoruz. Ayrıca dekorasyonunuzun tamamlanması amacıyla uygun aksesuar bulmanız için size fikirler sunuyoruz. Aklınızdaki tadilat ve dekorasyon işleri için bizi aramadan karar vermeyin.

Aykons Yapı, İzmir bölgesinde tadilat ve dekorasyon işlerinizde yanınızda olmaktan mutluluk duyacaktır.