Kaliteli İşçilikle İstinat Duvarı

Yaşam alanlarınızın güvenlik çemberiyle donatılması önemlidir. Olası yaşanabilecek ani tehlikeler, altından kalkamayacağınız büyük hasarlara yol açabilir. Bu yüzden yapılarınızın sağlam hale gelmesi adına istinat duvarı konusunda da hizmet alabilirsiniz. İstinat duvarı, oluşabilecek herhangi bir dış itkiye karşı gerekli stabiliteyi sağlar. Geniş bir kullanım alanı bulunur. Bodrum kat duvarlarından tutun da taşkın ve heyelan önleme yerlerine kadar her yerde ihtiyaca dönüşerek kullanılır. Mühendislerimiz tarafından profesyonel bir çalışma ortaya konularak istinat duvarının yapımı gerçekleştirilir. Böylelikle yapıların daha kullanışlı ve sağlam olmasına zemin hazırlanır. Alacağınız profesyonel çalışmalar sonucunda yapılarınızın daimi olarak dengede tutulmasına çözüm üretmiş olursunuz.

Duvar ile toprak arasında seviye farklılıkları söz konusu ise istinat duvarıyla zeminin kayma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Böylelikle olası bir dış güce karşı yapılarınız daha dirençli hale dönüşmeye başlar. Özellikle heyelan ve taşkın riskiyle karşı karşıya olan yerler için ihtiyaca dönüşen bir çalışma haline gelmiştir. Toprağın önüne set çekildiğinden dolayı toprak kayması gibi olumsuz vakalar oluşmaz. Yapılarınızdaki direnç artmış olurken, heyelan tehlikesine de önlem almış olursunuz.

İstinat Duvarının Kullanıldığı Yerler Neresidir?

Güç, direnç ve yatkınlığa uyum sağlayan her yerde rahatlıkla tercih edilebilir. Fakat genel olarak tercih edilen kullanım alanlarına bakıldığı zaman şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • İstinat duvarı bodrum kat duvarlarında,
  • Heyelan ve taşkının olabileceği yerlerde,
  • Rıhtım duvarında,
  • Binalarda,
  • Zemin tutma konusunda,
  • Malzeme depolanan alanlarda tercih edilir.

İstinat Duvarı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İstinat duvarı, gelişi güzel şekilde yapılmamalıdır. İstinat duvarı yapılırken nelere dikkat edilmeli bilinmelidir. Özellikle, dış etkenler tarafından ne kadar güç olabileceği hesaplanmalıdır. Bu hesaplamalar neticesinde istinat duvarının malzemeleri seçilmelidir. Zeminin kaymaya müsait olup olmadığı, meyilli ve engebeli olan yerlerde hesaplama işlemleri baz alınmalıdır. Son dönemde yapı alanlarının olmazlarından biri haline geldiğinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Baktığımızda risk taşıyan yerlerde istinat duvarına sık şekilde rastlanılmaktadır.

Toprak ya da yapılarda kayma gibi vakaların oluşmaması adına sizler de istinat duvarı yaptırabilirsiniz. Fakat kaliteli bir işçiliğin ortaya koyulması için amatör firmalar yerine daha profesyonelce hizmet veren firmaları seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. İstinat duvarını tercihen kırma taş, betonarname yahut beton şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Bu konuda uzman olan ekibimiz tarafından istinat duvarının inşası gerçekleştirilmektedir.

İstinat Duvarı İnşası

Ülkemizde görülen olumsuz faktörlerden birisi de istinat duvarının çökmesidir. İstinat duvarının çökmesi, profesyonel kişilerden hizmet alınmamasıyla ilişkilendirilen bir durumdur. Mühendislik hizmeti alınmaması ya da kontrolsüz inşası sonucu ne yazık ki çökmeler söz konusu olabiliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız işin ehli olan ekibimizden yardım alabilirsiniz. Bünyemizde yer alan mühendislerimiz, duvarın inşası henüz başlamadan ilk etapta proje denetimi yapmaktadır. Proje hayata geçirilmeden önce ilk olarak zemin etüt çalışması gerçekleşmektedir. Sizler de bilim ve tekniği “hiç” saymadan, işini bilinçli şekilde yapan mühendislerimizden hizmet alabilirsiniz. Toprağın yapısı, duvar arkasında desteklenecek zeminin özellikleri, yer altı suyundan tutun da duvarın tasarımına kadar her şey hesaplanmaktadır. Tüm noktalar en ince ayrıntısına kadar belirlendikten sonra istinat duvarının inşasına geçiş yapılır. Mühendislerimiz tarafından amacına en uygun şekilde bir modelleme belirlenmiş olur. Üstelik tüm bunları maksimum hizmet kalitesi eşliğinde gerçekleştirirken aynı zamanda da makul ücretler talep ediyoruz.

Aykons Yapı olarak istinat duvarı yapımını gerçekleştirmekteyiz. Güvenli yaşam alanlarına kavuşmak, çökme, kayma tehlikelerine karşı önlem almak isteyenlerin en çok tercih ettiği adreslerden biriyiz.

Sizler de Aykons Yapı güvencesi eşliğinde yürütülen projelerimizden yararlanabilirsiniz.