Tadilat, tamirat ve dekorasyonun kapsamı çok önemli bir husustur. Buna karar vermelisiniz. Hazır şurayı kırmışken, şunları da değiştirelim diye yaklaşılırsa bütçe konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Tadilat başlamadan ne yapılacağına karar verilir ve bütçe de buna göre düzenlenirse tadilat tamiratın en önemli kısmı sorunsuz aşılmış olur.

Tamirat tadilat yaptıracağınız yeri üç boyutlu olarak modelletebilirsiniz. Eğer böyle bir imkan yoksa, en azından yeni alacağınız eşyaların ölçülerini önceden mutlaka almalısınız.

Tadilat tamirat kapsamında molozlar en büyük problemlerden biridir. En ufak duvardan bile dünya kadar moloz çıkar. Mutfaktan dolaplar ve kapılar da sökülecekse bunlardan da epeyce bir tahta malzeme çıkacaktır. Bunların atılması tamirat tadilatta mesele olmaktadır.

Elektrik tesisatınızı yeniletmek istiyorsanız ustanızı çok iyi seçmelisiniz. Kötü bir sıvacı ustasının işini gün gelir düzelttirebilirsiniz, boyacı ustasının işini düzelttirebilirsiniz, ancak kötü bir elektrik tesisatı başınıza dert açar. Mutlaka elektrik ustası iyi olmalı ve kaliteli malzeme kullanmalıdır. Topraklamalar iyi yapılmalı ve kablo kesitleri yeterli olmalıdır. En önemli işlerden biri budur. Elektrikli eşyalarınızı yerleştireceğiniz yerleri önceden belirlerseniz elektrik ustasının işini kolaylaştırmış olursunuz. İş bitiminde elektrik hatlarının geçtiği yerleri fotoğraflandırırsanız sonradan zorluk yaşamazsınız.

Boru tesisatları zemin altından geçiriliyor. Tesisatlar döşendikten sonra kaçak testi unutulmamalıdır. Çünkü bu işin geriye dönüşü epey zahmetli olmaktadır.

Yeni fayans döşenecekse, eski fayansları kırdırmak zorunda değilsiniz. Üzerine döşenebilir. 1 cm’lik daralmayı göze alabilirsiniz. Fayans döşeme kısmında en önemli husus, usta işçiliktir. Derz boşlukları muntazam olmalı, istavroz kullanılmalıdır. Bazı ustaların yaptığı gibi kibrit çöpüyle, kürdanla veya göz kararı yapılmamalıdır.

Balkonunuzu tadilat yaptırırken, yıkama musluğu taktırmak iyi bir fikir olabilir. Size büyük kolaylık sağlayacaktır. Düşünebilirsiniz.

Yerdeki karolardan, parke zeminine geçiş bölgelerinde yükseklik farkı oluşmamasına özen gösterilmesini sağlayın. Aksi durum kapılarınızın yüksekliğini ve iyi çalışmasını etkileyecektir.

Tadilat ve tamirat işlerinizde biraz gürültü ve kirlilik oluşacaktır; komşularınızın gönlünü almayı ihmal etmeyin.

Biz Aykons Yapı olarak, İzmir tamirat tadilat işlerinizde daha aklınıza gelmeyecek çoğu problemi biliyoruz, yaşadık ve yıllarca tecrübe ettik. Anahtar teslim tadilat işlerinizde İzmir ve çevresinde, büyük çaplı tadilat işlerinde tüm yurda hizmet götürmeye devam ediyoruz.

Hemen bizi arayın, tamirat ve tadilat işlerinizi projelendirelim, hayata geçirelim.